Korunky na počkanie

Zubné korunky na mieru

ČO SÚ TO ZUBNÉ KORUNKY? 

Zubné korunky sú funkčnou i estetickou náhradou poškodených zubov. Od klasických zubných plomb sa líšia tým, že pokrývajú celú viditeľnú plochu zuba od ďasna až po jeho vrchnú časť, čím nahrádzajú celý pôvodný povrch. Korunky na rozdiel od plomb pôsobia ako „kliešte“, ktoré z oboch strán zvierajú zub, čím spevňujú jeho štruktúru.
 

Korunky plnia tri základné funkcie

  • posilňujú štruktúru oslabeného zuba
  • navracajú mu pôvodný tvar
  • zlepšujú estetickú podobu

Kedy je vhodné siahnuť po zubnej korunke?

  • veľká časť povrchu zuba je poškodená
  • ak je štruktúra narušená dôsledkom mechanického poškodenia (prasknutie, odlomenie časti zuba)
  • ako ochranu oslabených zubov
  • pri nedostatku pôvodnej zubnej hmoty (napr. častým plombovaním)


Aké druhy koruniek poznáme?

V súčasnosti možno zubné korunky rozdeliť do troch skupín podľa materiálu, z ktorých sú vyrobené. Najpoužívanejšími typmi koruniek sú:

Na ich výrobu sa používa zliatina zlata alebo iných kovov. Výhodou je ich dlhá životnosť, a taktiež fakt, že sú najmenej náchylné na mechanické poškodenie a najmenej poškodzujú protiľahlé zuby, ktoré prichádzajú s korunkou do kontaktu. Zrejmou nevýhodou je estetické hľadisko, keďže nie je možné prispôsobiť ich farbu prirodzenej farbe chrupu. Z tohto dôvodu sa najčastejšie používajú na najmenej viditeľné časti ústnej dutiny.

Celoporcelanové korunky z vizuálneho hľadiska najprirodzenejšie nahrádzajú pôvodný chrup, a preto sú najvhodnejšou možnosťou pre predné zuby. Oproti kovovým typom koruniek však nie sú také pevné, a preto sa neodporúčajú na stoličky, ktoré musia znášať silnú záťaž.

Takéto korunky sú vyrobené z pevného kovu, na ktorý je pod vysokou teplotou nanesená porcelánová vrstva. Tento typ koruniek je dostatočne pevný na to, aby zniesol mechanické zaťaženie. Zároveň však pôsobí vizuálne nenápadne. Tieto korunky však preberajú do určitej miery slabosti oboch predchádzajúcich typov - porcelánová vrstva sa môže narušiť alebo spôsobiť poškodenie zubov, kovová časť môže na druhej strane presvitať spod porcelánovej vrstvy, či inak vizuálne porušiť korunku.

Zubná korunka na počkanie? Dá sa to!

Tak, ako neexistuje dva rovnaké odtlačky prstov, neexistujú ani dva rovnaké zuby. Každá korunka je originál. Je vyrobená na mieru s využitím inovatívnych materiálov. Moderné technológie využívané v medicínskej a stomatologickej praxi nám umožňujú dosiahnuť vysokokvalitný výkon za desatinu času. Vďaka systému Cerec® má hodinová návšteva zubára hodnotu bežných 10 pracovných dní. Na výsledok nemusíte čakať, nie je potrebné vykonať odtlačky zubov, čo je pre mnoho pacientov nepríjemným zážitkom. S Cerecom® neexistujú provizórne riešenia. Rýchlo vám vytvoríme výsledok, ktorý je presný a vysoko estetický.

Čo je to korunka Cerec®?

Cerec® je inovatívna technológia, vďaka ktorej dokážeme vyrobiť korunku na počkanie. Oproti konvenčným metódam poskytuje systém Cerec® hneď niekoľko výhod. Korunku dostanete hneď počas prvej návštevy, namiesto obvyklých troch, alebo štyroch návštev. Nie je potrebné vykonávať odtlačky, od výsledku vás môže deliť iba jedna injekcia. Nedostanete žiadne krátkodobé riešenie, ale hneď priamo hotový výsledok.

To, ktoré z nami ponúkaných riešení je pre vás to najvhodnejšie vám podľa vášho aktuálneho stavu odporučí lekár na konzultácii. Zverte sa do rúk odborníka so zárukou kvality. Objednajte sa ešte dnes.

Na čo sa nás najčastejšie pýtate

Životnosť korunky závisí od mnohých faktorov. Či už ide o materiál, z ktorého je korunka vyrobená, ústna hygiena, alebo dokonca absolvovanie pravidelných preventívnych prehliadok. Trvácnosť korunky je niekoľko rokov. Vhodná starostlivosť predlžuje jej životnosť.

Kvalitnú hotovú korunku môžete mať nasadenú do dvoch hodín. Samotný postup je však komplexný, zložený z niekoľkých menších úkonov. Lekár najskôr pripraví zub na zákrok - odstráni starú plombu, zarovná hrany a vyčistí okolité prostredie. Potrebnú časť chrupu nasníma mini-kamerou, ktorá prenesie informácie do počítača. Vytvorí tak digitálny 3D návrh úpravy zubov, ktorý sa potom vytvaruje zo špeciálneho keramického bločku počítačom riadenou frézou. Farba korunky je určená tak, aby presne sedela na váš zub. Po tomto úkone sa korunka upraví aj glazúrou a nasadí sa na pripravené miesto v ústach. Pri použití tejto techniky úplne odpadá nepríjemný zážitok s odtlačkami zubov a niekoľkotýždňové čakanie na definitívne náhrady. Pacient tak po jednej návšteve odchádza s trvalým, nie provizórnym riešením. Ide teda o veľmi rýchle, a pritom vysoko kvalitné riešenie.

Od chvíle, kedy si pacient s poškodeným zubom sadne do kresla, po odchod z ordinácie uplynú približne dve hodiny. Za tento čas u nás v Schill Dental Clinic pacienta vyšetríme, urobíme RTG snímku, pripravíme zub na zákrok, nasnímame chrup, vyfrézujeme náhradu, nasadíme ju a finálne upravíme. Ušetríme vám tak pár týždňov času, ktorý by ste museli venovať návšteve stomatológa, ktorý nepracuje so systémom CEREC®.

Objednajte sa

Vyberte si kliniku

Bratislava

02 54 64 74 17
schill@schill.sk

víkendová pohotovosť: 0903 280 280

Vaše údaje