Preventívna prehliadka

Preventivna prehliadka aspon raz do roka

Prevencia ako základ

Prehliadka u zubára je jednoduchým úkonom, ktorý vám ušetrí čas aj peniaze. Ústa sú pre baktérie z vonkajšieho prostredia vstupnou bránou do tela. Správnou starostlivosťou v kombinácii s dentálnou hygienou dokážeme predchádzať problémom v ústnej dutine, ako aj v celom tele.

 

Ako často absolvovať prehliadku?

Pravidelná prehliadka v ordinácii zubného špecialistu je rýchlym a bezbolestným úkonom. To, ako často stomatológa navštevovať, však záleží nielen od veku pacienta, ale aj stavu chrupu a ústnej dutiny. 

Stomatológovia odporúčajú dospelým pacientom absolvovať preventívnu prehliadku raz ročne. Výnimkou sú pacienti so zhoršeným stavom v ústach, ktorí by mali preventívne navštíviť zubnú ambulanciu dva razy do roka. Podobné odporúčanie patrí aj tehotným ženám, ktoré by mali absolvovať prehliadku na začiatku a konci gravidity. Minimálne dve návštevy by mali absolvovať aj deti i dorast, a to od skorého veku.

 

 

Na čo sa nás najčastejšie pýtate

U detí je preventívna prehliadka obzvlášť dôležitá. Počas prehliadky totiž stomatológ nekontroluje iba stav ústnej dutiny a prípadných kazov. Sleduje taktiež stav a vývoj čeľuste, a v prípade potreby odporúča návštevu ortodontistu - špecialistu na zubné strojčeky. Úlohou dentistu je okrem iného aj namotivovať a naučiť dieťa, ako sa o zúbky správne starať. Mnoho ochorení sa môže preniesť z mliečnych zubov na trvalé, a priniesť tak problémy aj v dospelom veku. Vhodným riešením je pečatenie mliečnych zubov, ktoré zabraňuje prieniku baktérií na zubné plôšky.

Dentálna hygiena je súbor ošetrení, ktorých úlohou je predchádzať vzniku zubného plaku, kameňa alebo kazu. Spolu s preventívnou prehliadkou tak zabezpečujú, aby bolo prostredie v ústach zdravé a v dobrom stave. Dôležitá je totiž diagnostika - odhalenie vznikajúceho ochorenia či kazu už v jeho počiatočnom štádiu. Zatiaľ čo všeobecného stomatológa stačí navštíviť raz ročne, u dentálneho hygienika by sme sa mali zastaviť minimálne raz za šesť mesiacov.  

Objednajte sa

Vyberte si kliniku

Bratislava

02 54 64 74 17
schill@schill.sk

víkendová pohotovosť: 0903 280 280

Vaše údaje