LASER

Špičkové technológie v stomatológii

Ak váš zubný lekár používa najmodernejšiu technológiu, predstavuje to výhody pre obe strany. Zubárovi sa pracuje pohodlnejšie a pacientovi to prináša nižšiu bolestivosť a vyššiu kvalitu zákroku (vyššiu estetickú úroveň a vyššiu úspešnosť zákroku). Nástup laserovej technológie do zubnej medicíny znamenal veľký posun vpred. Takouto výhodou je aj tzv. diódová laserová terapia.

Laserová terapia v Schill Dental Clinic

V Schill Dental Clinic využívame najmodernejší druh KaVo lasera. Je to kompaktný diódový laser, ktorý má v v orálnej chirurgii široké uplatnenie. Vhodný je aj pri jednoduchých zákrokoch, ktoré vyžadujú laser s nižšou energiou. Po ošetrení laserom sa tkanivá uzdravujú rýchlejšie a bez zbytočných komplikácií. 

KaVo a jeho výhody

Použitie KaVo lasera zabezpečuje vysokú presnosť zákroku, pretože laserová energia sa sústreďuje do jedného malého bodu. Najmodernejšia verzia lasera disponuje skvalitneným výkonom, a tak dokáže redukovať dobu osvietenia tkanív a tak skrátiť čas  procedúry. Vďaka laseru je možné vykonať aj náročné zásahy rýchlejšie, spoľahlivejšie a dôkladnejšie. KaVo laser umožňuje šetrné a účinné zákroky bez komplikovaného a zdĺhavého hojenia a zmenšuje riziko pooperačných zápalov. Na zabezpečenie zníženia bolesti počas výkonu i po ňom využívame aj patentované sprejové chladenie vodou.

Taktiež pomáha ku:

  • zníženiu krvácavosti pri stomatologickom výkone
  • zmenšeniu  bolestivosti
  •  minimalizuje opuch a tvorbu jaziev
  • dekontamizuje ožiarené časti tkaniva
  • pôsobí ako efektívna ochrana proti infekciám


Kedy využívame KaVo

KaVo laser poskytuje špičkovú kvalitu pre celý rad ošetrení – je indikovaný napr. pri hnisavých zápaloch, drenáži, drobných nádoroch v ústnej dutine, pri nezhubných nádoroch v ústnej dutine, fistulách, pri chirurgickom odstránení ďasna (gingivektómii), chirurgii mäkkých tkanív (gingivoplastike) a pri liečení herpesu.

Účinne funguje aj pri liečení zápalov v okolí implantátov. Používa sa ako pomocný nástroj v parodontológii - samostatne a selektívne rozpozná nánosy zubného kameňa a pomocou vizuálnych a akustických signálov umožní ich úplné odstránenie aj z ťažko dostupných zubných a medzizubných priestorov. KaVo laser sa používa aj pri liečení mykóz, pri sterilizácii koreňového kanálika. 

 

Objednajte sa

Vyberte si kliniku

Bratislava

02 54 64 74 17
schill@schill.sk

víkendová pohotovosť: 0903 280 280

Vaše údaje