Neviditeľné strojčeky

Invisalign

Pekný a zdravý úsmev je vysnenou métou nejedného z nás. Vyhovujúce zuboradie je dôležité nielen z estetického hľadiska, no najmä z hľadiska praktického. Mnoho pacientov zápasí s problémami, ktoré dnešná stomatológia a ortodoncia dokážu vyriešiť v priebehu niekoľkých mesiacov. Kľúčom k riešeniu problémom s vyrovnávaním zubov, krivosťou, stesnaním, alebo medzerou v zuboradí sa tak stáva čoraz populárnejší inovatívny nástroj - Invisalign.

Výhody Invisalignu

  • je presný a šetrný k zubom
  • zuby zaťažuje menej, ako fixný strojček
  • je praktický
  • ide o aktívnu liečbu - výmena dláh zabezpečuje neustály pohyb zubov
  • je účinným nástrojom pre deti, tínedžerov i dospelých
  • je vhodný aj pre parodontologických pacientov
  • dokáže posúvať zuby aj dozadu
  • jednoduché čistenie
  • možnosť využívať aj počas dňa (môžete s ním bez problémov jesť či piť)

Ako funguje Invisalign a ako sa vyrába?

Invisalign je novu a pohodlnou alternatívou fixného strojčeka s možnosťou dlahy vyberať. Tieto dlahy sú počítačovo vyrábané v laboratóriách a tlačené na špeciálnej 3D tlačiarni.

Sú vyrobené  na mieru a s detailnou presnosťou tak, aby zabezpečili efektívny výsledok. Ku každej dlahe je najskôr vytvorený model, ktorý sa síce nedostane k pacientovi, no vďaka nemu je možné maximálne prispôsobiť a zefektívniť potrebné pohyby zubov. Po úvodnej kontrole a odobratí odtlačkov je pacientovi predstavená prepracovaná 3D modifikácia liečebného plánu, ktorá presne hovorí o tom, o koľko stupňov, milimetrov a akým smerom sa má zub posunúť.

Mechanizmus, ktorý  Invisalign využíva, dokáže mnohé odchýlky riešiť oveľa výhodnejšie. Fixný strojček hýbe zub najprv jedným smerom a následne druhým. Dlahový systém Invisalign obopne zub a tlakom ho núti posunúť podľa vytvorenej dlahy. Invisaling dokáže posúvať zuby aj o 3mm dozadu, čo klasický fixný strojček neumožňuje.

Viac sa o strojčekoch dočítate na stránke o ortodoncii.

 

Koľko dláh budem potrebovať?

Počet dláh, ktoré sú potrebné na dosiahnutie požadovaného výsledku, je u každého pacienta veľmi individuálny. Závisí od potrebných úkonov, či počiatočného stavu. Bežne sa počet dláh pohybuje v rozmedzí 30-40 kusov. Pacient si dlahy väčšinou mení sám, v približne každých 10 dní. Výhodou je, že nie je potrebné pravidelne navštevovať stomatológia či ortodontistu, no napriek tomu je pohyb zubov kontrolovaný oveľa detailnejšie, ako to je pri fixnom strojčeku.

Invisalign a zubné náhrady

Mnoho ľudí s implantátmi alebo zubnými mostíkmi sa Invisalignu vyhýba, keďže predpokladajú, že nie je vhodnou alternatívou pre ich problém.

Napriek tomu, že odborníci odporúčajú najprv vykonať pohyb zubov a následne vykonať protetické práce, je možné vyrovnávať zuby aj so zasadeným zubným implantátom. Implantát sa označí ako zub, s ktorým sa nehýbe. Počítačová technológia teda bude pri výpočtoch pracovať iba s okolitými zúbkami. Pohyb zubov je však obmedzený postavením zubnej náhrady.

 

Na čo sa nás najčastejšie pýtate?

V stomatologickej praxi rozoznávame niekoľko druhov Invisalign strojčekov.

Comprehensive - najpoužívanejšia metóda Invisalign strojčekov pre bežných pacientov

Teen - vhodný pre deti a teenegerov a mladých ľudí, ktorých čeľusť sa ešte stále vyvíja

Light - využíva sa v prípadoch ľahkého vykrivenia predných zubov, alebo malých odchýlkach

Dlahy snímateľného strojčeka Invisalign sú pevné a presne obopínajú zuby. Na to, aby ste mohli po niekoľkých dňoch prejsť z jednej dlahy na druhú je potrebné pravidelné nosenie - t. j. 20-22 hodín denne. Zub potrebuje tento čas na to, aby sa uvoľnil v kosti, posunul sa a vykonal potrebný pohyb. Po tom, čo takýto pohyb nastane (teda po približne 8-10 dňoch), je možné prejsť na ďalšiu dlahu.

Každý chrup je iný a zápasí s rôznymi problémami a nedostatkami. Invisalign je inovatívnym riešením nielen pri náročných zákrokoch, dokáže pomôcť v najrôznejších prípadoch. Neváhajte a objednajte sa na prehliadku, kde vám predstavíme možnosti a navrhneme riešenia. 

Objednajte sa

Vyberte si kliniku

Bratislava

02 54 64 74 17
schill@schill.sk

víkendová pohotovosť: 0903 280 280

Vaše údaje