Fazety

Zúbky sú pre nás nielen praktickou, no častokrát najmä vizuálne atraktívnou záležitosťou. Udržať si ich v dobrom zdravotnom stave je môže byť náročné. Častokrát nastanú problémy vekom, alebo náhodným pričinením - zub začne mať nerovný povrch, alebo sa kúsok z neho odštiepi. Fazety predstavujú moderné riešenie pre predné plochy zubov.

Čo sú to fazety?

Fazety sú tenké plôšky z keramického materiálu, ktoré sa lepia z prednej strany na zub. V  stomatologickej praxi ide o jeden z najviac využívaných estetických úkonov. Ich úlohou je korekcia zuba - či už tvaru, farby alebo dokonca postavenia. Pomocou kompozitných materiálov tak je možné korigovať vývojové vady alebo dôsledok úrazu. Fazeta je voľným okom na nerozoznanie od vlastných zúbkov.

Estetická stomatológia je odbor, ktorý ponúka mnoho riešení na rozžiarenie vášho úsmevu. O ďalších možnostiach, ktoré v rámci kozmetickej stomatológie ponúkame sa môžete dočítať tu

Kedy sú fazety vhodným riešením?

  1. ak máte krivé zúbky
  2. zub je oslabený alebo zafarbený
  3. vaše zuby majú nerovný povrch - ryhy a prasklinky
  4. máte odštiepený kúsok zo zuba
  5. máte malú medzierku medzi zubami

Na čo sa nás najčastejšie pýtate

Pred tým, ako sa rozhodnete zaobstarať si fazety, vaše zuby musia byť ošetrené a bez zubného kazu či povlaku. Fazety nie sú ideálnym riešením ani pre ľudí trpiacich paradontitídou alebo bruxizmom, t. j.  škrípaním zubov.

Najdôležitejším krokom je prvá návšteva a konzultácia. Stomatológ vašu situáciu zhodnotí a navrhne najvhodnejšie riešenie. Pokiaľ sa rozhodnete pre fazety, lekár bezbolestne predpripraví zub na nasadenie fazety - zub vybrúsi a zhotoví odtlačky Tie slúžia ako prototyp pre trvalú fazetu. Zatiaľ vám však nasadí jej provizórnu verziu, ktorú pri ďalšej návšteve odstráni a nahradí trvalou.

Napriek tomu, že fazetové doštičky sú hrubé iba niekoľko milimetrov, sú veľmi odolné a  pevné. Ich životnosť je rôzna, v závislosti od použitého materiálu, spôsobu nasadenia a dodržiavania správnych hygienických zásad. Rozmedzie je naozaj široké - od 5 do 20 rokov, alebo dokonca i dlhšie. Ak však fazeta praskne, jednoducho sa dá nahradiť novou.

Objednajte sa

Vyberte si kliniku

Bratislava

02 54 64 74 17
schill@schill.sk

víkendová pohotovosť: 0903 280 280

Vaše údaje