Bielenie zubov

Biela je vo všeobecnosti vnímaná ako ideálna farba zdravých zubov. Každodenné vplyvy, a bežné zvyky však majú tendenciu zuby zafarbovať. Medzi najsilnejšie faktory, ktoré ovplyvňujú farbu zubov patrí káva, čokoláda, sladené nápoje a červené víno,  cigarety, ale napríklad aj sójová omáčka či čučoriedky. U nás v ambulancii využívame najnovšie neinvazívne technológie na to, aby sme vám prinavrátili prirodzenú farbu vašich zubov.

Metóda Pure Whitening je jednou z najúčinnejších a zároveň najšetrnejších metód na bielenie zubov v stomatologickej praxi. Metóda využíva na mieru vyrobené priehľadné dlahy, do ktorých si klient aplikuje špeciálny bieliaci gél.

Dlahu je potrebné naplniť gélom a následne nasadiť na zuby. Ide o ordinačné alebo kombinované bielenie, čo znamená, 14 dní si bude klient aplikovať gél sám a 15-ty deň je na rade dobielenie v ambulancii. Dlahy je potrebné nosiť niekoľko hodín denne, najlepšie počas spánku. Výsledkom je trvalý žiarivobiely úsmev.

V akých prípadoch vynechať bielenie zubov?

To, či je pre vás bielenie zubov vhodným riešením, vám najlepšie poradí špecializovaný odborník.  V týchto prípadoch však ide o rizikový zákrok a bielenie sa preto neodporúča.

  1. trpíte paradontitídou/paradentózou/máte odhalené zubné krčky
  2. máte vysokú kazivosť zubov
  3. ste tuhý fajčiar
  4. máte mnoho plômb, koruniek a mostíkov
  5. ste tehotná, prípadne dojčiaca žena
  6. ak ste mladší ako 18 rokov

Na čo sa nás najčastejšie pýtate

Pomocou bielenia dokážeme zmeniť odtieň iba živých, t. j. vlastných zúbkov. Nie je možné meniť farbu protetických náhrad - koruniek, mostíkov či implantátov. Riešenie je individuálne. V mnohých prípadoch nie je farebný odskok viditeľný. V niektorých prípadoch je však nutné implantát či korunku prerobiť. Najlepšie vám poradí náš odborník osobne. Ak máte záujem o bielenie zubov alebo konzultáciu stavu, neváhajte sa objednať.

Bielenie nepoškodzuje zub ani zubnú sklovinu, je bezpečné. Materiály, ktoré využívame, sú zdravotne zabezpečené, schválené a plne certifikované.

Bieliaci zákrok možno absolvovať maximálne raz ročne. Ambulantné vybielené zúbky by si mali udržať novú farbu približne 3 až 5 rokov. K pôvodnej farbe sa však vaše zuby už nikdy nevrátia. Trvácnosť výkonu však závisí aj od zubnej hygieny, domácej starostlivosti, či dokonca od vašich stravovacích návykov.

Objednajte sa

Vyberte si kliniku

Bratislava

02 54 64 74 17
schill@schill.sk

víkendová pohotovosť: 0903 280 280

Vaše údaje