Biele výplne

Fotokompozit

S väčšinou moderných fotokompozitných materiálov (biele plomby) vie šikovný lekár vytvoriť výplne, ktoré plnohodnotne nahradia stratené časti zuba, a to nielen funkčne, ale aj esteticky. Platí to rovnako pre predné i zadné zuby.

Výhody fotokompozitných výplní

  • výplne sú veľmi pevné a stabilné
  • sú vyrábané v širokej škále farebných odtieňov
  • pri preparácii sa postupuje maximálne šetrne - odstraňuje sa iba takého množstvo zuba, aký veľký je zubný kaz
  • sú vhodné aj na viditeľné časti chrupu, kde výborne spĺňajú vysoké estetické nároky

Fotokompozitné výplne sú dnes bežným štandardom

Biela zubná plomba sa ako výplň zubov po odstránení zubného kazu aplikuje už dlhé roky a má svoju históriu. Okrem ceny a estetiky hrá dôležitú úlohu i trvácnosť a tiež jeho zdravotný aspekt. V porovnaní s inými výplňovými materiálmi je fotokompozit veľmi spoľahlivý a cenovo dostupný materiál. Dôležitá je i praktická stránka - pacient môže jesť ihneď po opustení zubárskeho kresla.

Na čo sa nás najčastejšie pýtate

Okrem fotokompozitných výplní poznáme aj amalgámové plomby, keramické výplne i skloinomérne cementy. Viac sa o materiáloch a ich výhodách dočítate na stránke o ošetrení zubného kazu.

Biela zubná plomba sa dá hodnotiť z hľadiska estetiky, pozitívnych a negatívnych vplyvov na zdravie a životné prostredie, odolnosti a trvácnosti.

Výhodou bielej výplne je nielen esteticky prirodzená farba zuba, ale tiež nedráždivý materiál a tiež fakt, že nezaťažuje životné prostredie. V Schill Dental Clinic používame len tie najmodernejšie a najkvalitnejšie materiály zubných výplní.

Skloionomérna výplň je považovaná za dlhodobejšie provizórne riešenie. V zubárskej praxi nie je považovaná za trvalý výplňový materiál - časom sa “vyhryzie” a o pár rokov sa musí buď prekryť fotokompozitnou výplňou, alebo vytvoriť nanovo. V porovnaní s fotokompozitom je taktiež aj menej estetickým materiálom. Naopak, fotokompozit je vďaka svojim vlastnostiam považovaný za trvalú výplň.

Objednajte sa

Vyberte si kliniku

Bratislava

02 54 64 74 17
schill@schill.sk

víkendová pohotovosť: 0903 280 280

Vaše údaje